Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší elixíry života

1. 1. 2007

ObrazekNejlepší elixíry života

 

Kdo si myslí, že stáří je poznamenáno vráskami, zapomnětlivostí a pomalostí, mýlí se. Nejsou to léta, ale víceméně důkazy způsobu života. Následující elixíry života stárnutí zpomalují:

 

ObrazekJablečná šťáva

Dejte si dvě sklenice denně a vaše srdce bude tlouci jako u teenagerů. První výsledky se dostaví po šesti týdnech, což překvapilo dokonce i vědce. Šťáva chrání srdce před infarktem lépe než syrové ovoce.

 

Bílý čaj – Yinzhen

Je to zázračný nápoj, který dělá pokožku sametově hebkou a jednoduše vygumuje červené žilky. Omlazovací kúra – to jsou dva až čtyři týdny tři šálky denně.

 

Pohyb

Kdo moc odpočívá, rezaví.Kdo ale třikrát týdně třicet minut trénuje svou výdrž, stárne biologicky za deset let nanejvýš o tři roky. Pohybem se podceňuje tvorba určitých hormonů, které opravují buňky v těle a udržují kosti.

 

Plavání

Tajemství věčně krásných mořských panen je rozluštěno.Plavání zabraňuje praskání malých cévek. Ve studené vodě zpevňuje tělo své podkožní vazivo, aby se lépe izolovalo. Vedlejší efekt – kůže je pevná a hladká.

 

Bílkoviny

Usazeny v cévách jsou nejnebezpečnějším projevem stárnutí. Bílkovinou L-arginin, která se převážně vyskytuje v ovesných vločkách a nízkotučném jogurtu, se cévy opět pročistí.

 

Zinek

Jestliže jsou cévy lámavé, pomáhá zinek. Podporuje tvorbu kolagenu a keratinu, čímž zajišťuje lesk a plnost. Vhodné je proto jíst sýr, vejce, hovězí maso a při akutním vypadávání vlasů sáhněte po zinkových tabletách.

 

Rybíz a modré hrozny

Obsahují substanci, která potlačuje nežádoucí projevy stárnutí. Od vápenatění cév, řídnutí kostí, až po Alzheimerovu chorobu, jakož i ochablost kůže.

Spánek

Nové kožní buňky se tvoří v hlubokém spánku. Dopřejte si minimálně sedm hodin tohoto daru. Čím větší je tma v místnosti ve které spíte, o to více hormonů navozujících spánek se tvoří. Čím tvrdší je matrace, o to méně stresu, čímž je zaručeno lepší prokrvování. Čím méně se večer jí, o to lépe se organismus regeneruje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář