Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jídelníček podle skupin

24. 5. 2009


%%%%%%%%%%%%%%%%%


Jídelníček podle skupin


 První skupina: Nemá omezen jídelníček. Organismus lidí z této skupiny se umí dobře zbavovat cizorodých látek, těžkých kovů aj. Neznamená to, že takoví lidé mají dostatek vitamínů a minerálů, jde spíše o lepší schopnost pročištění organismu než u ostatních. Proto jsou zdravotní problémy této skupiny spíše v oblasti chorob cév a srdce a zdravotní stav ovlivňuje více psychika než stravování. Pro tuto skupinu lidí není dobrá makrobiotická strava, té by se měli raději vyvarovat.

Druhá skupina: Tvoří ji lidé, u nichž je nemoc způsobena stravou a stresem rovným dílem. Brambory jsou pro tuto skupinu vhodné pouze na padesát procent. To znamená, že organismus těchto lidí už není tak dobře schopen zbavovat se cizorodých látek. Nevhodnými potravinami jsou vepřové maso, některé tropické ovoce jako pomeranče, citrony, banány, ananas, některé mléčné výrobky(mléko a tučné sýry), nakládaná zelenina, rajčata, okurky, sója, světlé pečivo, zrnková káva a silné čaje.Obrazek

Třetí skupina: Do té patří lidé, u kterých je nemoc způsobena převážně nevhodnou stravou a nedostatkem pohybu. Nejsou ze stravy schopni přijímat dostatečné množství vitamínů a minerálů a přirozeným způsobem se zbavovat cizorodých látek, tedy těžkých kovů. Do této skupiny patří i lidé, kteří mají operativně vyjmutý žlučník, i když před operací jejich zdravotní stav strava neovlivňovala. Je bezpodmínečně nutná změna jídelníčku.


%%%%%%%%%%%%%%%%%